ePortál s veřejným rozhraním a stovkou agend

Díky unikátnímu projektu ePortál České správy sociálního zabezpečení mohou všichni pojištěnci od roku 2015 využít na internetu 126 formulářových agend ČSSZ. Jedná se o ucelenou nabídku elektronizovaných služeb ústřední vládní instituce dostupnou nonstop.


Klient

Česká správa sociálního zabezpečení


Uživatelé portálu

8 milionů pojištěnců

popis projektu

Všechny agendy na jednom místě

ePortál ČSSZ je unikátním projektem ČSSZ pro realizaci „Veřejného rozhraní pro e-Podání“. Tento portál nabízí klientům 126 formulářových agend, které přinášejí již od roku 2015 první ucelenou nabídku elektronizovaných služeb ústřední vládní instituce v režimu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Pro využití veškerých výhod je potřeba jen připojení k internetu, datová schránka nebo eObčanka. Poté již není třeba kvůli žádostem absolvovat cestu na úřad.

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) je největší finančně správní institucí v České republice, která spravuje téměř osm milionů pojištěnců, z toho více než 5 milionů ekonomicky aktivních obyvatel. Každý měsíc vyplácí přes 3,5 milionu důchodů a statisíce nemocenských dávek. Nárok na vyplácení těchto dávek dokladují samostatně výdělečné osoby samy za sebe a zaměstnanci prostřednictvím zaměstnavatelů. Zpracování takového obrovského množství dat bylo nutné digitalizovat.

Technické řešení

Formulářová technologie od 602

Portál dodává společnost Asseco Central Europe a Software602 je dodavatelem formulářové části, která pro interakci s backendovými systémy ČSSZ využívá integrované komunikační rozhraní od společnosti Asseco CE. Pokud klient vyplňuje žádost pomocí datové schránky nebo využije eObčanky, chytrý formulář předvyplní za klienta základní údaje automaticky z veřejně dostupných databází. Správnost vyplněných dat je zajištěna pomocí logických kontrol před jejich podáním. Projekt výrazně zjednodušuje komunikaci s úřadem a prokazuje efektivní náhradu papírových formulářů pro jakékoli podání.

Rozšíření projektu

Šikovný portál chtělo i ministerstvo

V závěru roku 2019 bylo nasazeno ve spolupráci s Asseco CE jednotné resortní portálové řešení i na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR, a to díky výborným zkušenostem s ePortálem ČSSZ. Portálové řešení resortu MPSV poskytuje přes 170 portálových služeb, 74 formulářových agend a 15 interaktivních aplikací z oblastí Zaměstnanost a Sociální tématika. Software602 je opět dodavatelem formulářové části portálu MPSV.


Výrazné snížení časové náročnosti administrativy spojené s výkaznictvím OSVČ a firem (zaměstnavatelů)


Systém, který výrazně zkracuje čas potřebný pro administrativu a zpracování přijatých podání (úřad)


Interaktivní aplikace pro pojištěnce


Přihlášení datovou schránkou nebo eObčankou


Automatické předvyplnění formuláře a odeslání zdarma


Okamžité doručení podání bez ohledu na úřední hodiny

Poradíme vám, jak s digitalizací začít.
Zdarma a bez závazků

  • Archivace a skartace
  • Elektronické podepisování
  • Formuláře s workflow
  • E-portály

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů