Poslední debordelizace
Lorem ipsum dolor

Případové studie
97,3 milionu zaslaných datových zpráv v roce 2018
819 tisíc aktivních subjektů používajících datovou schránku
13,8 miliard korun ušetřených na poštovném za deset let provozu
Oprostit se od papírového zpracování faktur a jejich fyzické archivace, ale i od nutnosti chodit kvůli vyřizování účetnictví do kanceláře, chtěla komunikační agentura TAKTIQ Communications. Prostory pro papírový archiv umístěný ve sklepě se povážlivě plnil a velmi těžko se v něm vyhledávaly konkrétní dokumenty. Řešením byla digitalizace.
Zastaralý systém evidence zahraničních služebních cest a jejich pojištění trápil FHS UK v Praze. Náročné vedení mnoha položek s pomocnými soubory ručně v Excelu vedlo k častým chybám a omylům. Kvůli prodlevám při zpracování dat se zdržovalo vyřizování cestovních pojištění. Proto se fakulta rozhodla systém změnit a jako řešení si nakonec zvolila cloudovou aplikaci Sofa.
Zdlouhavý a neefektivní proces schvalování faktur řešila česká pobočka německé skupiny Mahr, která se zabývá vývojem a výrobou jak standardizovaných průmyslových měřidel, tak vysoce customizovaných řešení v oblasti metrologie. Kvůli prodlevám s vyřizováním faktur společnost čelila upomínkám od dodavatelů a celkově nebyla spokojena se zdlouhavým procesem zpracování interních dokumentů.
Zkrátit příliš dlouhý schvalovací proces u faktur se rozhodla společnost Perfect Canteen, která se specializuje na firemní stravování. Zajišťuje jídelní servis pro řadu velkých firem a až příliš času jí zabírala administrativa. Problém vyřešila aplikace Sofa od Software602 pro schvalování a evidenci faktur.
Akademie múzických umění (AMU) spolupracuje v rámci svých fakult s více než 700 pedagogy. Často s nimi uzavírá krátkodobé smlouvy, které průběžně obnovuje. Digitalizace formulářů vše usnadnila.
Společnost APM Automotive s.r.o. se rozhodla začít hledat dodavatele moderního automatizovaného systému pro správu dokumentů. Už první rok používání přinesl společnosti výrazně vyšší efektivitu a časovou úsporu na straně zaměstnanců.
Severočeská Bílina je město s více než tisíciletou historií. Zdejší městský úřad se rozhodli zmodernizovat využitím digitalizační technologie. K financování projektu využili dotaci Integrovaného operačního programu Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Moderní digitální město, které vychází vstříc svým občanům i pracovníkům úřadu bez nutnosti zbytečně vyplňovat papírové formuláře a stát u přepážek úřadu. Taková vize stála na začátku rozhodnutí o chystané digitalizaci v Broumově.
Vedení Frenštátu pod Radhoštěm rozhodlo o modernizaci chodu úřadu a papírové formuláře nahradilo moderním řešením. Město ležící v malebné kotlině moravskoslezských Beskyd s krásnou přírodou, kde žili a tvořili významní umělci, se tak snaží o to, aby se i dnes jednalo o příjemné místo k životu.
Digitalizace procesů byla nezbytností pro zajištění efektivní činnosti Generálního ředitelství cel. Hledali jsme efektivní řešení, jak pracovat s dokumenty, procesy a podpisy. Zabezpečení kompetencí v oblasti správy cel a některých daní je tak mnohem rychlejší a výkonnější.
Magistrát města Karviná se v posledních letech výrazně mění k lepšímu díky probíhající digitalizaci. Ta přinesla méně papírování i jednodušší práci pro uživatele. Zavedení formulářových agend přispělo také ke snížení chybovosti a využití vyplňovaných dat v elektronické podobě.
Konica Minolta v mnoha ohledech svým novátorským přístupem udává směr, v minulosti svým klientům rozesílala faktury „po staru“, v tištěné podobě. Takový postup byl vzhledem k množství zhruba 8000 dokladů měsíčně neekonomický.
Zastupitelé Plzně se rozhodli pro projekt digitalizace, jehož cílem bylo omezit čekání u přepážek a dát lidem možnost podávat elektronicky nejrůznější žádosti a formuláře. Toto řešení zároveň mělo přispět k efektivnější práci s daty na úřadech.
Východočeská Polička je důkazem, že digitalizace nemusí být pouze výsadou velkoměst. Vedení města se rozhodlo pro digitalizaci vybrané agendy tamějšího městského úřadu, pod jehož správu, vzhledem k jeho rozšířené působnosti, spadá dalších 19 menších obcí.
Jak může vypadat opravdový zájem úřadu o mínění a postoje občanů na dění v městské části, ukazuje dobrý příklad Prahy 3. Tam díky pestré škále dotazníků a anket již několik let aktivně sbírají jejich názory. Moderní technologie ale slouží i k jiným věcem, třeba vyúčtování dotací.
Raiffeisen Stavební Spořitelna a.s. (RSTS) potřebovala převést několik desítek milionů dokumentů, především smluv o stavebních úvěrech a spoření, do nového interního systému a následně do dlouhodobého archivu. A to do 4 měsíců.
Žádat o kotlíkové dotace byla ještě před nedávnou dobou noční můra občanů. Stát před budovou úřadu od ranních hodin v jakémkoli počasí se zdálo jako nezbytnost. Že to jde i jinak, bez zbytečných komplikací a z pohodlí domova, se přesvědčili občané Středočeského kraje.
Společnost TEREA Cheb spravuje ve svém interním systému na 80 tisíc dokumentů, z toho přibližně pět tisíc datových zpráv. Administrativním pracovníkům potřebovala umožnit elektronické schvalování dokladů, dlouhodobé důvěryhodné uchovávání PDF dokumentů.
Pojišťovna UNIQA u obchodních zástupců, přešla na bezpapírové sjednávání a potvrzování smluv přímo v terénu. Tyto dokumenty s biometrickým podpisem jsou ihned online odeslány do centrály UNIQA k dalšímu zpracování a archivaci.
Díky unikátnímu projektu ePortál České správy sociálního zabezpečení mohou všichni pojištěnci od roku 2015 využít na internetu 126 formulářových agend ČSSZ. Jedná se o ucelenou nabídku elektronizovaných služeb ústřední vládní instituce dostupnou nonstop.
Jedinečný způsob důvěryhodné komunikace a obrovský krok vpřed při digitalizaci úřadů - díky datovým schránkám lze vyřizovat bezpočet agend online, bez nutnosti chození na úřady nebo posílání dopisů.
S více než 7 000 kontaktními místy rozmístěnými na poštách a úřadech po celé České republice je Czech POINT největší přepážková síť v Česku. Občanům se tak výrazně zkrátila dojezdová vzdálenost na nejbližší úřad, když potřebují výpis, ověření, potvrzení apod.
Administrativu potřeboval vyřešit Dopravní podnik města Olomouce. Společnost se rozhodla přejít od tradičních šanonů a správy dokumentů u jednotlivých referentů a prostřednictvím excelových tabulek k centrálnímu elektronickému úložišti a spisové službě.
Takřka dva roky řešil Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy (VÚMOP) otázku nasazení nové spisové služby. V případě elektronického podepisování, hledal VÚMOP službu, která by umožnila větší flexibilitu zaměstnancům. Díky aplikaci Signer nyní mohou podepisovat všechny potřebné dokumenty.
Digitalizujeme se Sofa.
O 602
Certifikace
CSR
Kariéra
Pro média
GDPR
Nastavení cookies
Výroční zprávy
Pro akcionáře
Etický kodex