Měníme způsob, jak lidé pracují s dokumenty

My jsme 602®. Jsme tvůrci legendárního textového editoru T602, první elektronické pošty s archivací zásilek, prvních formulářových dokumentů s elektronickým podpisem ve formátu XML a prvního transakčního jádra v EU, které doručilo přes miliardu právně závazných digitálních dokumentů. Od roku 1991 vyvíjíme software, který lidem šetří čas, peníze a spoustu papíru.

30

let na trhu

50

interních programátorů

132

zaměstnanců

228+

úřadů a firem, pro které pracujeme

✝︎   22. května 2022 po dlouhém boji se zákeřnou nemocí nás navždy opustil Ing. Pavel Nemrava. Slova na rozloučenou.

Lidé jsou to nejlepší,
co v #šestsetdvojka máme

Martin

Martin

Martin má definitivně nejlepší fotku. Vypadá na ní jako Reinhold Messner, který vylezl jako první člověk na světě na všechny osmitisícovky. Martin je hodně podobný typ. Také v 602 dobývá jednotlivé vrcholy, proto má na starosti business development. Podepisováním papírů se vůbec nezdržuje, jeho doménou jsou elektronické podpisy. Když vyběhne z práce, obvykle doběhne na hory. Pokud nemá tolik času, tak se věnuje dětem, pravidelně i na judistických tatami, kde je držitelem černého pásu.
Zdeněk

Zdeněk

Zdeněk je šéfem našeho vývoje, pravou rukou majitele a mozkem 602. Nejlepší na tom je, že se o své znalosti dělí: nejen s námi všemi, naštěstí velmi trpělivě, ale přes Wikipedii prakticky s celým českým internetem. Je výhoda mít u sebe v kancelářích člověka, který ví prakticky všechno. Jelikož Zdeněk už celou realitu poznal, jako správný ajťák sahá po RPG hrách, ve kterých v rolích fiktivních hrdinů vyjma obligátního střílení nejradši poznává další "reality". Zajímavé je, že i ty hry hraje naprosto klidně.
Pavlína

Pavlína

Pavlína je opravdu dost pohotová, což se nemění ani při konzumaci Tramínu červeného, její oblíbené odrůdy. Stejně jako toto bílé víno poněkud klame tělem, což je pro členku obchodního týmu přednost. Možná byste si mysleli, že si s vínem užívá hlavně módní trendy, nad nimiž pomrkává řasami až na čelo, ale ráda odkluše do fitka, kde si nechá naložit na leg press 90 kg... Když už má tohoto městského života dost, vezme s sebou Tramín do Podkrkonoší.
Patrik

Patrik

Patrik je poklad pro každou partu. Je totiž zodpovědný. Dokonce je tak zodpovědný, že je to právě on, kdo nikoho nenechá ve štychu. Bylo jasně prokázáno, že jeho působení vede ke zvýšené konzumaci alkoholu u všech kolegů v týmu. Mají totiž jistotu, že je nakonec právě přítel Patrik naloží do taxíku a odevzdá jejich rodinám. Proto ho oddělení státní správy nikomu ani nepůjčuje. Patrik jinak žije velmi aktivně, ve volném čase se věnuje rodině a řádí na horském kole.
Jana

Jana

Jana vás v 602 přivítá s úsměvem jako první. Potkáte se s ní totiž hned na recepci nebo jí uslyšíte v telefonu. Ochotně se stará o návštěvy, ale i o kolegy. Záleží jí na tom, aby se lidé okolo ní cítili dobře, a proto vytváří milou a pohodovou atmosféru. Má ráda poctivé jídlo a miluje sladké, ačkoliv to na první pohled není úplně zřejmé. Sama s láskou vaří a peče pro svou rodinu, ale ve volném čase si klidně oblékne i montérky, vyžaduje-li to práce okolo jejich domu. Výhled na údolí řeky Berounky a brdské lesy, který z něj mají, je pak jednoznačně její srdcová záležitost.
Honza

Honza

Honza ve volných chvílích dává přednost golfu, rodině, golfu, přednášením na konferencích a golfu. Rodinu má samozřejmě nejradši, proto jim vyladil domácnost do nejmenších technických detailů – prakticky vše tak může ovládat mobilem. Pokud byste se o tom chtěli dozvědět více, udělejte si čas minimálně na 9 jamek. Pokud byste s tím však chtěli jít celé hřiště, neprohloupíte – málokdo ví v Česku více o eGovernmentu než on.
Magda

Magda

Magda je první člověk, kterého potkáte, pokud budete chtít pracovat v 602. Je to dobře. Pro vás. Na dveřích má totiž cedulku s nápisem Nic mě nepřekvapí, pracuju v HR. Neujíždí pouze na farmářských produktech, ale v zimě s rodinou na svazích hor. Obvykle je nejradši, když ji příliš neujíždí její osmiletá dvojčata. Ona naštěstí umí ujíždět na našich potřebách, nikoliv před nimi. 
Peter

Peter

Peter Nemec je Slovák. Říkáme mu ale Peťo, což je vlastně takové česko-slovenské oslovení. Pracuje pro projektovou kancelář a je velmi spolehlivý. Slovensko má opravdu velmi rád, má tam rodinu, tak tam rád jezdí. Naštěstí existuje vlak, jinak bychom se mu museli pořád omlouvat za existenci dálnice D1. Pan P. hraje rád fotbal i tenis, věnuje se rodině a pokud jsme to ještě neuvedli, tak je spolehlivý. Dobře, už jsme to zmínili, ale on je prostě fakt takový.
Dan

Dan

Dan chodí rád na stadion, kde s pivem a klobásou sleduje další drtivé vítězství Železné Sparty. Určitě byste to do něj neřekli, protože klasičtí snowboarďáci obvykle Spartě nefandí. Dan je ale výjimečný i tím, že se pořád směje: jak ve vývojovém týmu, tak doma - navzdory tomu, že má dvě malé dcery. Nebo možná právě proto. Pokud není na tribuně, na svahu nebo doma, preferuje cestování. Náladu mu ovšem nemohou pokazit ani protipandemická opatření.
Zdeněk

Zdeněk

Zdeněk se opravdu nevylodil s dalšími americkými vojáky na pláži Omaha v Normandii. Je výrazně mladší, takže neměl tu možnost. To mu však nevzalo nadšení pro Ameriku a rodina se ani nedivila, když zamířili na dovolenou právě do míst, kde se v roce 1944 zlomila druhá světová válka. Zdeněk je prostě člověk, který si ze dvou identických sirek vybere americkou krabičku s tím, že je prostě lepší. Každopádně se mrkněte na jeho blog, je to velmi zajímavé a podnětné čtení.
Zuzka

Zuzka

Zuzka je extrovert a společenský tvor. Její parketa je pořádání eventů a koordinace PR aktivit. Na akci jí vždy uvidíte se skleničkou bublinek. Má dobrý timing, a tak uhání kolegy, kdy jí úkoly dodají a čistí to-do listy. Je kavárenský povaleč a sporťak v jedné osobě. Zbožňuje cappuccino a prosecco. Baví jí rychlochůze, golf a lyžování. Zdolává vrcholky českých hor za každého počasí a většinou bez nesmeků pak klouže dolů. Beskydy jsou její srdcovka!
Fanda

Fanda

Fanda má na starosti DS a vtípky všeho druhu. Jde mu to velmi dobře! Je totiž chytrý, strukturovaný, hraje skvěle fotbal, a když sedne na kolo, obvykle se zastaví až za 150 km. Pokud byste hledali etalon vtipnosti dob před politickou korektností, vyhledejte ho. Fanda je jedním ze základních stavebních kamenů 602 - pracuje u nás patnáct let, je na něj spoleh. Na rozdíl od většiny kolegů preferuje Jizerské hory.
Mára

Mára

Marka prostě musíte vidět. Je to jeden z našich hlavních architektů a šéf týmu, klasický geek, který nosí trička s raketami nebo Star Wars, které přirozeně miluje. O takových lidech se točí seriály. Jsou nešikovní, nepraktičtí a trochu mimo. Ovšem chyba lávky: Marek je v tomto ohledu jejich pravý opak. Je šikovný, pravděpodobně toho rukama umí vyrobit víc než vy a ačkoliv miluje lego, jak jinak, svým dětem postavil domek na hraní... ze dřeva. Když potřebuje nastavit správné proudění energie v těle, jde si zacvičit taj-či.
Radek

Radek

Radek se rád baví s lidmi a hledá řešení. Umí naslouchat. Nic není nemožné. Ve volném čase udržuje teplo rodinného krbu. Občas si zahraje s rockovou kapelou na basovou kytaru. I kdyby se v životě “hrálo” třeba jen pro jednoho člověka, tak bude hrát naplno. Snad proto je tak důležitým členem obchodního týmu. Radkova rocková košile je poněkud děsivá, ale nemusíte se bát, Radek nejen že pěstuje rajčata, ale moc si užívá přítomnosti své malé dcery a s celou rodinou podnikají dobrodružné výlety.
Richard

Richard

Richard je vizionář a jeden z nemnoha lidí, kteří když vejdou do místnosti, všichni pochopí, že vešel šéf. Pomohl milionům lidí napsat stovky milionů stran v T602, textovém editoru, který naprogramoval s bratry Šiškovými ještě za komančů. Rozjížděl formuláře a datové schránky, teď stejně úspěšně pomáhá lidem podepisovat online, aby se nemusely tisknout miliony papírů, které pak vyhodí... Na stůl ovšem jistě patří karty, které Richard hraje rád stejně jako golf. Ovšem na prvním místě má rodinu - aby ne, když má čtyři děti.
Ruda

Ruda

Ruda je k poznání na první pohled. Ne, není výjimečné, že má na obou fotkách vzorované košile. On je má na všech fotkách, protože je to jeho osobní styl, který prostě nemění. Ruda je ředitel projektu pro státní správu. Má skvěle šlapající tým a není to náhoda. Má rád nejen manželku a dceru, ale také svého psa. A snad jediným mráčkem je smůla, která ho provází zvláště v autě. Někdy mu vyjede samo z parkoviště, čas od času mu překáží příkazové značky, někdo by skoro řekl, že si s řízením aut moc netyká.
Honza

Honza

Honza je nejvyšší ve firmě, má skoro dva metry, což má hned několik výhod: při pravidelném plavání dohmátne do cíle podstatně dříve než jeho kratší kolegové, nikdo si nedovolí vzít mu roli Mikuláše, kterou má tak v 602 zajištěnou do konce kariéry, a jako projektový manažer pro státní správu má odpovídající respekt. Snad proto má neustále dobrou náladu. Jelikož nemůže do práce doplavat, jezdí sem na kole.
Petr

Petr

Petr pochází z královské rodiny, ale to není tak zajímavé, proto k tomu už víc neřekneme. Má totiž rád cestování a kdo by to byl řekl, jeho top destinací je Vietnam. Petr je zároveň velmi výřečný, takže má na starost v rámci projektové kanceláře support. Pokud budete mít problém, pravděpodobně se s ním virtuálně potkáte. Můžeme vás ujistit, že vám určitě pomůže a pokud budete chtít, můžete s ním promluvit na jakékoliv téma, určitě se chytne. Zkuste to.
Martin

Martin

Martin jezdí autem, na motorce, na kole i na lyžích. Ačkoliv se obchodníkem podle svých slov nenarodil, už na základní škole spolužákům vypaloval cédéčka výměnou za mince či malé bankovky. Obchodníkem je bezesporu výborným, takže v 602 dostal na povel celý obchodní tým i projektovou kancelář. Z centra naší pozornosti rád uniká domů, kde je centrem jeho pozornosti rodina, dům a zahrada - údajně se mu dokonce povedlo vypěstovat třešeň, která má polovinu plodů červených a druhou polovinu bílých.
Aleš

Aleš

Aleš je prototyp univerzálního člověka, můžete ho vytáhnout kamkoli: do přírody, hospody, knihovny, obchodu, na oběd, večeři, filmový maraton a budete mít jistotu, že tam bude spokojený. Má rád realizování hloupých nápadů a neplánovaných výletů, takže o dobrodružství opravdu nemá nouzi. Díky jeho zálibě hrabání se v nejrůznějších procesech, se mu otevřely dveře do produktového týmu, kde se ze záliby stala pracovní náplň a je na první pohled vidět, že ho to baví. Miluje palačinky!
Janek

Janek

Janek preferuje ticho. Pro obchodníka je to výhodná vlastnost, protože chce poslouchat jen to, co je důležité, tedy naše potenciální nebo stávající klienty. Dokonce ani v autě nemění své zvyky a hudbu odmítá s tím, že důležitější je slyšet příjemné vrčení motoru. Uvidíte ho na důležitých konferencích, ale jen v době, kdy o něco jde. Není divu, že rád chalupaří. Jediným zvukovým výstřelkem, který zcela bez výhrad akceptuje, je zvolání gól, když hraje fotbal jeho syn.
Tomáš

Tomáš

Tom je trochu šedá eminence produktového týmu. Na rozdíl od většiny ostatních preferuje práci z domova. Není to nelogické: na starosti má technické souvislosti projektu a koordinuje vše s vývojem. Rád se vzdělává, samozřejmě online z domova. Ze stejného místa hraje rád hry, poslouchá hudbu a sleduje politiku. Má totiž hodně dětí a když si veřejný dluh přepočítá na počet členů své rodiny, tak mu prostě nic jiného nezbývá. Jelikož je technicky zdatný, umí si to spočítat správně.
Viktor

Viktor

Viktor je člověk politický. Asi je to logické, protože má v rámci obchodního týmu na starosti státní správu. Osobně se realizuje výhradně v rámci samosprávy - dokonce byl zastupitelem v Jílovém u Prahy, kde žije. Ale jeho velkými tématy jsou i zdravý životní styl a film. Je dokonce takovým fandou filmů, že neváhá vyrazit i na filmový festival v Cannes. Jako jediný tam ze švédských stolů vyzobává výhradně mrkev, frčí totiž na paleo stravě. Z alkoholu preferuje kvalitní vína a rum.
Jirka

Jirka

Jirka je vášnivý sběratel. Nejkrásnější kousky jeho sbírek jsou k vidění i v sousední budově, kde má na starosti call centrum System602. Jirka je vášnivým volejbalistou, vodákem a kytaristou. Všechny tyto přednosti rok co rok ukazuje na Otavě, kam jezdí se svou sesbíranou partou. Závistiví lidé o něm tvrdí, že Jirka umí sehnat prakticky cokoliv. Vzhledem k nedostatku čipů a dalších komponentů se obáváme, aby nám ho někdo nesebral. Na druhou stranu, při představě stěhování všech těch věcí, jistě chuť odejít nemá.

4 zásady, ze kterých neslevíme

Přemýšlíme, jestli to
jde dělat ještě lépe

Sledujeme trendy, klademe otázky a nasloucháme uživatelům. Díky tomu vyvíjíme čím dál lepší software, který lidem usnadňuje práci. V cloudu se vracíme ke kořenům, k jednoduše ovladatelným produktům.

Zvládáme velké
projekty

Analyzujeme, programujeme a jednáme s klienty už tři dekády. Víme, kde jsou slepé uličky a čemu dát prioritu. Díky tomu dokážeme vyvinout i software pro obsluhu statisíce firem nebo desítek tisíc uživatelů v národních projektech.

S klienty spolupracujeme
i desítky let

Máme zkušené konzultanty, kteří pravidelně navštěvují klienty. Mnohdy už třeba deset let. Když zákazník cokoli potřebuje, zvedne telefon nebo napíše a my s ním hledáme řešení.

Umíme zabrat i odpočívat

Vymysleli jsme řadu chytrých aplikací. Jsou za tím tisíce hodin tvrdé práce a také schopnost odpočívat, abychom si udrželi čistou hlavu.

Zjednodušování administrativy máme v DNA, poprvé jsme se zapsali do povědomí veřejnosti díky legendárnímu textovému editoru T602. Nyní šetříme čas lidem důvěryhodnou výměnou dokumentů a chytrou digitalizací administrativy. V projektech a SaaS aplikacích pracujeme nad Microsoft 365, nasazujeme elektronický podpis, datové schránky a Bank ID. Vítejte ve světě 602!

Richard Kaucký
602® Principal & Co-Founder 

Kačerov, hřeben Jizerek nebo kolony na D1

Jsme jeden tým, ať jsme kdekoliv, kdykoliv, za jakéhokoliv počasí.

Pojďte do toho s námi

Rádi se potkáme s chytrými lidmi. A ještě radši z nich uděláme svoje kolegy. 
Mrkněte, koho hledáme, a ozvěte se.