Vzdálené podepisování a pečetění už vás nezruinuje, u nás je za paušál

Podepisování, Certifikáty
28. února 2020, 6 minut čtení

Jako první na trhu jsme začali nabízet služby vzdáleného podepisování a pečetění s neomezeným počtem podpisů, časových razítek a pečetí za měsíční paušál.

Uvažujete o tom, že byste ve vaší firmě nebo na úřadu zavedli vzdálené elektronické podepisování nebo i pečetění dokumentů? Doposud byla tato řešení poměrně nákladná, protože zájemci si museli nakupovat balíky časových razítek, podpisové certifikáty či pečetící certifikáty a ověřovat platnost certifikátů a dokumentů separátně, případně platit za každý tento úkon poměrně komplikovaně. S tím je ovšem jednou provždy konec, protože přicházíme s unikátním řešením, které obsahuje neomezený počet pečetí, kvalifikovaných elektronických časových razítek a ověřování platnosti dokumentů za měsíční paušál podle velikosti firmy nebo úřadu.

Proč podepisovat vzdáleně

K čemu vlastně takový vzdálený elektronický podpis, časové razítko a vzdálená pečeť je? Představte si, že potřebujete cestovat, ale zároveň máte výhradní podpisové právo ve firmě. Těžko se rozčtvrtíte a zároveň nechcete firmu paralyzovat tím, že vás sekretářka bude neustále nahánět na schůzkách a služebních cestách a prosit o podepsání smluv a dalších dokumentů. Díky vzdálenému elektronickému podpisu můžete vyřizovat agendu na dálku, aniž by hrozilo, že váš podpis bude zpochybněn. Kvalifikovaný elektronický podpis totiž vzniká prostřednictvím kvalifikovaného prostředku certifikátem vydaným kvalifikovanou certifikační autoritou, která k tomu má povolení od ministerstva vnitra a nemusíte řešit, jak získat kvalifikovaný prostředek a jaký nástroj vytváří kvalifikovaný podpis správně a jak zajistit budoucí soulad s legislativou a další potřebné nezbytnosti.

V našem případě jsou takovými prostředky HSM moduly v zabezpečeném datovém centru s certifikací TIER III a virtuální token, který nahrazuje USB tokeny. Využijete je pro služby SecuSign pro vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů na dálku a SecuSeal pro vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí na dálku. Jsme první a zatím jedinou společností na českém trhu, která má svolení od ministerstva vnitra poskytovat obě tyto služby zároveň.

Systémy vzdáleného podepisování, v nichž jsou elektronické podpisy vytvářeny, musí podle zákona zaručit, že toto prostředí a podpisový certifikát je používán pod výluční kontrolou podepisující osoby. Proto je privátní část certifikátu k dispozici pouze uživateli, který je ověřen, a tudíž může vzdáleně podepisovat dokumenty, musí dojít k jeho autentizaci v aplikaci nebo systému pro vytváření vzdálených elektronických podpisů a musí znát PIN nebo jiný typ autentizace k privátnímu klíči pro elektronické podepisování.

Hlavní výhody tohoto řešení

Na rozdíl od klasického podepisování nemusíte mít při vzdáleném elektronickém podpisu token nebo USB fyzicky u sebe a nemůžete je tak ztratit nebo někam založit. Správu certifikátů máte na jednom místě a kvalifikovaný prostředek, tedy elektronickou službu nebo aplikaci nemůžete nikde zapomenout. Vzdálené elektronické podpisy přitom lze vytvářet a podepsané dokumenty odesílat z jakéhokoli počítače a na jakémkoli chytrém zařízení. Nezáleží na platformě ani operačním systému. Pokud podepisující osoba ve firmě nebo úřadu pozbude práva za organizaci podepisovat, lze jí okamžitě a na dálku zamezit v dalším podepisování, nebo v případě dočasného odchodu toto právo posléze okamžitě i na dálku obnovit.

Co všechno je součástí našeho řešení? Kvalifikovaný prostředek pro vzdálené podepisování a pečetění (HSM modul u nás v cloudu) a samotná služba a nástroje pro vzdálené podepisování. Dále neomezený počet kvalifikovaných pečetí a kvalifikovaných elektronických časových razítek, za které se u konkurence musí platit extra. Dále kvalifikované služby vytvářející důvěru pro ověřování platnosti a pro dlouhodobé uchovávání ověřitelnosti elektronických certifikátů podpisů, pečetí a razítek. Což je u jiných společností rovněž prémiová a zvlášť zpoplatněná záležitost. Není nutný žádný token nebo čipová karta, všechny služby jsou obsaženy v jediném cloudovém řešení, které je navíc zcela v souladu s evropským nařízením eIDAS. Za vaše data svěřená našemu řešení neseme plnou odpovědnost.

A teď to nejlepší: za toto komplexní řešení zaplatíte měsíční paušál podle počtu zaměstnanců vaší firmy. Nabízíme tři různé tarify pro subjekty do 50, do 250 a nad 250 zaměstnanců.

Designed by Pressfoto / Freepik

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Výhody elektronického podepisování smluv

Výhody elektronického podepisování smluv

Stále váháte nad tím, zda ve firmě zavést elektronické podepisování smluv a dalších dokumentů? Možná vám pomůžeme s rozhodováním, když shrneme největší výhody bezpapírového řešení.

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Víte, jak správně elektronicky archivovat dokumenty? Přechod na bezpapírový archiv je skvělá věc, ale i u „digitálních šanonů“ je třeba dodržovat zákon.

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Používáte kancelářský software Microsoft 365 a uvažujete o zavedení interního oběhu dokumentů s jejich následnou archivací? S naší aplikací Sofa si Microsoft 365 báječně rozumí, takže dokumenty vytvářené ve Wordu nebo Excelu můžete odesílat rovnou z Office do oběhu ve firmě. Ale to není vše.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů