Podepsat se přes mobil? U aplikace Sofa k tomu stačí BankID

Podepisování
04. listopadu 2021, 3 minuty čtení

BankID je k dispozici relativně krátkou dobu, ale rychle si nachází své místo v éře digitalizace. Zjednodušuje a poskytuje důvěru při ověřování identity osob, jak v soukromém, tak podnikatelském nebo státním segmentu. Do své aplikace je integruje také Software602.

602 nabízí služby v oblasti elektronického podepisování. Vlajkovou lodí jejich produktového portfolia je aplikace Sofa, která umožňuje rychlou digitalizaci procesů a nabízí možnost skutečně digitalizovat firmu nebo organizaci, kdy právě elektronický podpis je základním stavebním kamenem bezpapírového fungování.

Sofa SignPoint umožňuje podepisovat elektronicky dokumenty nejrůznějšího typu, od smluv mezi obchodními partnery po komunikaci s veřejnou a státní správou. A zejména pro obchodní partery v podnikatelském segmentu přináší implementaci BankID ověření identity osob při podepisování smluv a jiných dokumentů. Jak to funguje?

Zadavatel smlouvy má možnost vytvořit v aplikaci Sofa k elektronickému podpisu například smlouvu o dílo. Zadá všechny podepisující smluvní strany. Interní podepisovatelé podepíší smlouvu svým přiřazeným certifikátem v aplikaci Sofa. Smluvní protistrana však aplikaci Sofa nemá. A právě díky integraci BankID je možné zadat smluvní protistranu a vyžádat si od ní úkon elektronického podpisu právě díky bezpečnému jednoznačnému ověření identity pomocí BankID.

Více o BankID

BankID je iniciativou několika bankovních domů působících v České republice, které se snaží pomocí této digitální platformy propojovat firmy a instituce s bankami. Z bankovních domů ji aktuálně podporují Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Pro občany představuje bankovní identita prostředek, jehož pomocí se můžou bezpečně a jednoduše elektronicky prokázat při používání online služeb státu, třeba na Portálu občana, firem nebo institucí. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví. Aktuální seznam bank, firem a institucí, které využívají BankID, najdete na www.bankid.cz.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Výhody elektronického podepisování smluv

Výhody elektronického podepisování smluv

Stále váháte nad tím, zda ve firmě zavést elektronické podepisování smluv a dalších dokumentů? Možná vám pomůžeme s rozhodováním, když shrneme největší výhody bezpapírového řešení.

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Víte, jak správně elektronicky archivovat dokumenty? Přechod na bezpapírový archiv je skvělá věc, ale i u „digitálních šanonů“ je třeba dodržovat zákon.

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Používáte kancelářský software Microsoft 365 a uvažujete o zavedení interního oběhu dokumentů s jejich následnou archivací? S naší aplikací Sofa si Microsoft 365 báječně rozumí, takže dokumenty vytvářené ve Wordu nebo Excelu můžete odesílat rovnou z Office do oběhu ve firmě. Ale to není vše.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů