Displej umí oproti papíru podstatně víc

Digitalizace
07. května 2021, 4 minuty čtení

Software602 postupně mění způsob, jak lidé pracují s dokumenty. A k tomu mění i svou firemní identitu. Nejen na to jsme se zeptali Ladislava Zdobinského, který má všechny změny z pozice ředitele marketingu Šestsetdvojky na starosti.  

Logo pouze s číslovkou 602 a spojení s digitalizací. Je to hlavní změna?

Klíčové je jasné sdělení, žádné kudrlinky kolem. Zní to možná jednoduše, ale je to pekelně těžké. Naše služby mají ambice změnit kancelářskou práci, která otrocky vyžaduje všechno na papíře. Je čas posunout se vpřed.

Stejně jako jsme díky vašemu textovému editoru T-602 nemuseli psát texty na mechanickém stroji?

Teď nám to přijde úplně automatické a mnozí netuší, jak složité bylo psát právě na stroji a udělat třeba překlep, nemluvě o výraznějších změnách textu. Text si už mnoho let měníme libovolně na monitoru počítače, tisknete až potom.

Vy teď novou firemní identitou říkáte, že je čas v tom pokračovat?

Papír nikomu nic neudělal, ale nahradil ho displej, protože na rozdíl od něj umí podstatně víc. Říkáme jednoduše: pojďte využít všech výhod displeje, nemusí to bolet, naopak vám to zásadně pomůže. Stále více si to uvědomujeme v posledních měsících, kdy jsme často na home-office.

Jak se vlastně změnil váš typický pracovní den kvůli pandemii?

Díky technologiím pracuji více. Máme dost videokonferencí, na které je potřeba rychleji reagovat a věnovat se přípravě. Méně cestuji, což je pozitivní, jak pro můj čas, tak pro planetu. Jsem více s rodinou, za což mám doma plusové body navíc.

Jaké IT pomocníky používáte nejčastěji?

Moje kombinace je obyčejná: notebook, telefon plus přístup na internet. Opravdu nic dalšího není potřeba právě díky našim řešením. Mimochodem, mám Apple a na něm Microsoft 365. Funguje to bezvadně, je to takový Applesoft.

Vy opravdu nepoužíváte papír?

Mám jen „nápadovník“, který je papírový. Osobně si zapisuji poznámky do bloku hlavně kvůli lepšímu zapamatování. Vše ostatní už řeším zcela digitálně. Dokonce se začínám skoro zlobit, když po mne kdokoliv chce papírový formulář, potvrzení na papíru nebo podepsat jakoukoliv kravinu. Už jsem si totiž zvykl, že to není potřeba a funguje to právě díky našemu řešení Sofa.

Jak rychle se prosadí koncept paperless office jako kancelářský standard?

Více než 90 % firemní dokumentace vzniká jen elektronicky. Nedává smysl si vše tisknout jen kvůli vlastnoručnímu podpisu a skenovat. Věřím, že se nám podaří na tomto poli významně pokročit dopředu.

Co je pro vás hlavní výhodou bezpapírové kanceláře?

Funguje odkudkoliv, nejste nijak omezeni tím, kde se nachází vaše kancelář. Když na to přejdete, rychle si zvyknete, protože je to výrazně výhodnější a příjemnější.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Výhody elektronického podepisování smluv

Výhody elektronického podepisování smluv

Stále váháte nad tím, zda ve firmě zavést elektronické podepisování smluv a dalších dokumentů? Možná vám pomůžeme s rozhodováním, když shrneme největší výhody bezpapírového řešení.

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Víte, jak správně elektronicky archivovat dokumenty? Přechod na bezpapírový archiv je skvělá věc, ale i u „digitálních šanonů“ je třeba dodržovat zákon.

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Používáte kancelářský software Microsoft 365 a uvažujete o zavedení interního oběhu dokumentů s jejich následnou archivací? S naší aplikací Sofa si Microsoft 365 báječně rozumí, takže dokumenty vytvářené ve Wordu nebo Excelu můžete odesílat rovnou z Office do oběhu ve firmě. Ale to není vše.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů