6 + 2 bezpapírové vychytávky Martina Hoška

Digitalizace
29. září 2021, 3 minuty čtení

Málokterá česká firma o sobě může tvrdit, že její kořeny sahají až do předminulého století. Jednou z výjimek je Herbadent. Mimochodem, sídlo má stále v domě, který na pražském Smíchově postavil víc než před 100 lety její zakladatel. Její výrobky voní nejen tradicí, ale hlavně 7 bylinami, které používá. „Fluidum naší značky je krásné a stojí za to ho využít, chceme z ní udělat lovebrand,“ říká obchodní a marketingový ředitel firmy Martin Hošek. A nás zajímalo, jak je na tom s výdobytky moderní doby. Konec konců, do Herbadentu přišel z bankovní sféry.

1.
Kdy jste byl naposledy na úřadě? 

Ani si nepamatuji… ale co jde udělat digitálně, vyřeším takto.

2.
Máte tiskárnu? Kdy jste ji naposledy použil?

Tiskárny máme doma tři a já osobně tisknu často. I přestože hodně věcí řeším přes displej, některé náhledy mám rád na papíře. Jsem zvyklý a asi už to nebudu měnit.

3.
Šanon nebo cloud?

Jsem na vážkách. Šanon je mi sympatičtější, ale v realitě jsem notorický antišanonový typ, takže by to asi nebyla pravda, pokud bych řekl: šanon. Jenže, k těm cloudům mě to taky moc netáhne… tak pak, co se mnou?

4.
Jaké používáte sociální sítě? 

Osobně LinkedIn, pracovně Instagram, teď i TikTok. Přes všechno dobré i zlé, co bylo napsáno o sociálních sítích, u mě vyhrává to dobré. Je přece rok 2021, a navíc mě to baví.

5.
Kdy jste si naposledy koupil noviny nebo časopis?

O víkendu na benzince: časopis Veterán a Hospodářské noviny.

6.
Za jak dlouho dotáhneme Estonsko v míře digitalizace?

To se nikdy nestane.

+ 1.
V jakém programu jste psal seminárky/diplomku? 

Jo, bylo to přesně tak: v T602!

+ 2.
Dáte nám tip na Vaší nejlepší pracovní vychytávku (aplikaci, gadget, …)?

Já asi ne, na vychytávky fakt moc nejsem. Vystačím si opravdu s mobilem a notebookem. Bohatě.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Výhody elektronického podepisování smluv

Výhody elektronického podepisování smluv

Stále váháte nad tím, zda ve firmě zavést elektronické podepisování smluv a dalších dokumentů? Možná vám pomůžeme s rozhodováním, když shrneme největší výhody bezpapírového řešení.

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Jak správně elektronicky archivovat dokumenty

Víte, jak správně elektronicky archivovat dokumenty? Přechod na bezpapírový archiv je skvělá věc, ale i u „digitálních šanonů“ je třeba dodržovat zákon.

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Používáte kancelářský software Microsoft 365 a uvažujete o zavedení interního oběhu dokumentů s jejich následnou archivací? S naší aplikací Sofa si Microsoft 365 báječně rozumí, takže dokumenty vytvářené ve Wordu nebo Excelu můžete odesílat rovnou z Office do oběhu ve firmě. Ale to není vše.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů